PRVI NASTAVNI DAN
Autor: Ivana Fržop, 2. 9. 2020.

Poštovani roditelji  i dragi učenici,

nova nastavna  godina počinje u ponedjeljak, 7. rujna 2020. godine.

Raspored ulaska i početak nastave nije isti za sve razredne odjele pa molimo da ga pažljivo proučite (Raspored se nalazi u prilogu).  Prvi dan nastave svi razredi borave u školi  jedan sunčani sat  (Sat razrednika/ 60 minuta) .

Raspored sati i sve potrebne informacije učenici će dobiti u ponedjeljak, 7. rujna.  Sve važnije informacije objavljivati će se i na mrežnim stranicama Škole.

Učenike u školu uvode i izvode razrednici ili dežurni učitelji. Svaki razred boravi u svojoj učionici

Roditelji i drugi članovi obitelji ne ulaze u školu.

Učenici od 1. do 4. razreda ne trebaju nositi zaštitne maske.

Učenici od 5. do 8. razreda dobit će platnene maske od svojih razrednika/ica , no za prvi dan potrebno je donijeti svoje. Maske su učenici dužni nositi u zajedničkim prostorima (autobus, hodnik, sanitarije)

Svi učenici pri ulasku u školu upotrebljavaju dezinfekcijski otirač,  a prilikom ulaza u učionicu dezinficiraju ruke/ peru ruke.

Svi učenici trebaju donijeti školsku torbu zbog preuzimanja udžbenika.

Prije dolaska u školu roditelji su dužni izmjeriti tjelesnu temperaturu djeteta. U  slučaju povišene temperature (37,2) i  pojave akutnih simptoma zarazne bolesti (npr. kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, proljev, povraćanje) učenik ne dolazi u školu.

Poštivanjem epidemioloških preporuka te zajedničkom strpljivošću i razumijevanjem možemo doprinijeti očuvanju vlastitog  zdravlja i zdravlja ljudi oko nas.

U nastavku možete pronaći poveznice na sve važnije dokumente u vezi korona virusom.