Dodatak Preporukama za organizaciju rada u razrednoj nastavi
Autor: Ivana Fržop, 7. 6. 2020.

Objašnjenje za situaciju od 8. lipnja do kraja nastavne godine 2019./2020.

Na stranici 5. Preporuka piše: „Škola na Trećem održavat će se do početka lipnja kako bi se osiguralo praćenje nastave za one učenike koji će još jedno vrijeme zbog objektivnih ili subjektivnih razloga pratiti nastavu na daljinu.“

Od ponedjeljka, 8. lipnja, neće se više emitirati Škola na Trećem te više nije moguća sinkronizacija rada u školi sa Školom na Trećem, ali se preporučuje i dalje korištenje pripremljenih materijala sa Školom na Trećem.

Stoga za učenike, koji zbog određenih objektivnih okolnosti kao što su posljedice potresa zbog kojih ne mogu doći u školu, učitelj razredne nastave u suradnji s roditeljem osigurava ponavljanje gradiva, povratnu informaciju učeniku i vrednovanje u skladu s Uputama za vrednovanje.

Za učenike koji nisu u školi, ako su osnivač i škola osigurali sve uvjete sukladno Uputama HZJZ-a, izostanak se opravdava sukladno Pravilniku.