« Ožujak 2024 »

eTwinning projekt - "Razmjena božićnih čestitki"
Autor: Ivana Fržop, 19. 12. 2019.

OŠ Vjekoslava Kaleba  sudjelovala je u eTwining projektu Christmas card exchange (Razmjena božićnih čestitki). Projektni partner bila je Lidia Serna Martinez iz gradića Jaén u Španjolskoj.

Učenici su ručno izradili božićne čestitke koje su poslali u Španjolsku, Italiju, Tursku, Poljsku, Portugal, Finsku, Francusku i Rumunjsku koristeći engleski i hrvatski jezik. Sudjelovali su učenici 1., 4. i 5. razreda, pod vodstvom učiteljice engleskog jezika Ive Čeko.

eTwinning je sustav suradnje između europskih škola, u kojima sudjeluju učenici i učitelji, surađujući kroz sigurno okružje web portala na kojemu razmjenjuju svoje ideje, ostvaruju nova prijateljstva i upoznaju bolje svoje europske prijatelje.

Uključivanjem u  eTwinning projekte učenici razvijaju slijedeće kompetencije:

- komunikacija na stranom jeziku – razvijaju se sve vještine, slušanje, govorenje, čitanje i pisanje, sudjelovanjem i razgovorom s europskim vršnjacima, razmjenom pisama

- socijalna i građanska kompetencija – razvija se suradnjom s učenicima iz drugih europskih zemalja, upoznaje se njihova kultura i razvija tolerancija prema drukčijem.