Posjet Vukovaru
Autor: Ivana Skroza, 19. 10. 2023.

Učenici osmog razreda Osnovne škole Vjekoslava Kaleba boravili su od 15. do 17. listopada 2023. godine u gradu heroju Vukovaru u sklopu projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“ koji organizira Javna ustanova „Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar“.
Tijekom svog boravka u Vukovaru učenici su posjetili Gradski muzej Vukovar koji se nalazi u dvorcu Eltz, Muzej vučedolske kulture te crkvu sv. Filipa i Jakova.
Aktivno su sudjelovali na predavanjima s temama Domovinski rat i Bitka za Vukovar, slušajući stručne osobe i visoke časnike Hrvatske vojske koji su sudjelovali u obrani Vukovara te razgledajući izložbene prostore Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar, Nakon ručka popeli su se na obnovljeni Vodotoranj i fotografirali panorame grada Vukovara.

Slijedio je obilazak memorijalnih lokacija Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Mjesto sjećanja – Vukovarska bolnica ’91, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog
rata, Masovnu grobnicu Ovčara, Kukuruzni put – Put spasa.
Ovaj obrazovni posjet Vukovaru učenici su završili „Školom mira”, kao i natjecanjem u kvizu znanja unutar ovog projekta kojim se čuva sjećanje na Domovinski rat i važnost bitke za Vukovar u obrani naše domovine Republike Hrvatske.